Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından revize edilen Arsin İçme Suyu Projesi İLBANK A.Ş. tarafından ihale edildi. 3 ilçede toplam 45 mahalle sağlıklı içme suyuna kavuşacak 
 
TİSKİ Genel Müdürlüğü eliyle son 2 yılda 215 milyon TL bedelli 79 altyapı yatırımı gerçekleştiren, halihazırda 574 milyon TL bedelli 26 yatırıma devam eden Trabzon Büyükşehir Belediyesi bir büyük yatırımı daha şehre kazandırıyor. İhalesi 2016 Şubat ayında yapılıp çalışmalarına başlanılan ancak çeşitli nedenlerle bitirilemeyen ve TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından revize edilen Arsin İçme suyu ve Paket Arıtma Tesisi İkmal İnşaatı İşi, 115 milyon TL bedelle Trabzon Büyükşehir Belediyesi adına İLBANK AŞ. tarafından ihale edildi.
 
TOPLAMDA 45 MAHALLEYİ KAPSIYOR 
Proje kapsamında Yanbolu Deresi üzerine 1180 kotunda kurulacak su alma yapısı ile alınan su (Santa suyu), 1080 kotunda kurulacak olan içme suyu paket arıtma tesisinde arıtılarak şebekeye ulaştırılacak. İş kapsamında Arsin’in 16, Araklı’nın 7 ve Yomra’nın 3 mahallesi ve ek hatlarla birlikte toplamda 45 mahalleye daha sağlıklı içme suyu sağlanacak.
 
UZUN YILLAR HİZMET VERECEK 
Altyapı ve içme suyu yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Susuzluk ilçelerimizin kaderi değil diyerek gece gündüz çalışıyoruz. Arsin ilçemizde de yıllara sair sağlıklı içme suyu problemini ortadan kaldıracak Arsin İçme suyu ve Paket Arıtma Tesisinin ihalesi İLBANK A.Ş. tarafından yapıldı. Arıtma tesisimizin devreye alınmasıyla birlikte Arsin, Yomra ve Araklı dahil olmak üzere toplam 45 mahallemize uzun yıllar hizmet verecek şekilde sağlıklı içme suyu temin edeceğiz” dedi. 
 
TİSKİ VE İLBANK BİRLİKTE ÇALIŞTI 
Göreve geldikleri günden beri sorunun çözümü için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını ifade eden Başkan Zorluoğlu, “TİSKİ Genel Müdürlüğümüz ile İLBANK A.Ş. yetkilileri proje üzerinde detaylı çalışmalar yürüttü. Arkadaşlarımız ihale öncesi son tespitleri sahada birlikte gerçekleştirdiler ve nihayetinde Büyükşehir Belediyemiz adına İLBANK A.Ş. tarafından ihalesi yapıldı. Bu sebeple, başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum olmak üzere, İLBANK AŞ. Genel Müdürü Sn. Yusuf Büyük’e, Trabzon Bölge Müdürü Sn. Cafer Bilgin’e, TİSKİ Genel Müdürümüz Sn. Ali Tekataş ve tüm çalışma arkadaşlarına özverili gayretleri nedeniyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.  
 
45 BİN METRE HAT İMAL EDİLECEK 
TİSKİ Genel Müdürlüğünün talepleri doğrultusunda revize edilen proje kapsamında; 45 bin 149 metre isale hattı, 1767 metre şebeke hattı, 22 adet vana odası, 21 adet debi kontrol vana odası, 37 adet basınç kırıcı vana odası, 24 adet debi ölçer odası, 0.26 m3/sn kapasiteli ve 265 kW kurulu gücünde hidroelektrik santrali, 12 adet depo onarımı, 65 adet tahliye odası, 52 adet vantuz odası inşa edilecek. Proje kapsamında kurulacak olan tam otomasyon ve scada sistemi ile söz konusu 45 mahallenin tamamına el değmeden yüksek standartlı içme ve kullanma suyu verilmesi sağlanacak.

FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

 • 18 İLÇE 707 MAHALLEMİZDE SAHADAYIZ
  Düzköy Fatih Caddesine 350 metre kanalizasyon 300 metre içme suyu hattı. Atatürk Caddesine ise 300 metre içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmasını tamamladık.
 • TONYA ÇAYIRİÇİ'NE 6 BİN METRELİK ANA ŞEBEKE HATTI
  Çayıriçi Mahallesi’nde ana şebeke hattı yapım işimiz devam ediyor. Toplamda 6000 metrelik çalışmamızın 1000 metrelik kısmını tamamlıyoruz.
 • TİSKİ KAÇAK SU DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI
  TİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kaçak su kullanıma yönelik denetimlerini etkin bir şekilde sürdürüyor. Ekipler bu yıl kaçak su kullanan 187 adet adrese 345 bin 805 TL tutarında ceza yazdı     Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde kaçak su kullanım
 • OF-HAYRAT GRUP İÇME SUYU MÜJDESİ
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü sağlıklı içme suyu anlamında yıllardır sorun yaşayan Of-Hayrat Grup İçme Suyu projesini bitirerek hatta suyu verdi   Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü ilçelerin yıllara sair içme suyu problemlerine son vermeye devam ediyor. Bir yandan
 • KALKINMA'YA YENİ HATTIMIZDAN SU VERMEYE BAŞLIYORUZ
  Beşirli ve Meydan bölgesinin ardından Kalkınma’da da abonelerimize yeni hattımızdan su vermeye bugün başlıyoruz. Hayırlı olsun.