Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kırsalda içme suyu anlamında en fazla sorunun yaşandığı Karakaya Grubu İlave İçme Suyu inşaatında incelemelerde bulundu
 
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü eliyle, 18 ilçenin tamamına kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temin etmek amacıyla başlattığı hizmet atağına durmaksızın devam ediyor. Yıllardır özellikle kırsal nüfusun arttığı yaz aylarında ciddi şekilde su sıkıntısının baş gösterdiği Karakaya Grup Suyuna ek kaynak sağlamak adına başlanılan çalışmalarda sona doğru yaklaşılıyor. 
 
32 MAHALLEYİ İLGİLENDİRİYOR
Karlık Mahallesi’nde yapımı devam eden 2000 m³ kapasiteli depo inşaatı alanında incelemelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’tan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Karakaya Grup İçme Suyunun Ortahisar, Akçaabat ve Maçka ilçelerine bağlı 32 mahalleyi kapsadığını belirten Başkan Zorluoğlu, bölgedeki içme suyu problemine bu çalışmayla birlikte son vereceklerini söyledi.
 
TEMMUZ AYINDA HATTA SU VERİLECEK 
Çalışmanın temmuz ayı içerisinde tamamlanacağını ifade eden Zorluoğlu, “Kireçhane ve Karlık depolarının terfi hattı ile beslenmesi sonucunda, yoğun şekilde su sıkıntısı yaşayan mahallelerin içme suyu ihtiyaçlarını daha sağlıklı bir şekilde karşılayacağız. Buradaki 2000 m³ kapasiteli içme suyu deposunun yanı sıra 1 adet terfi merkezi, isale hattı ve maslakların imalatlarını da tamamlamak üzereyiz. Kavakmeydan deposu ile Aktoprak deposu arasında olan tüm terfi hatları da iş kapsamında rehabilite edildi” dedi. 
 
ÇOK BÜYÜK BİR PROBLEMİ ÇÖZÜYORUZ
Oldukça önemli bir içme suyu problemi daha çözeceklerinin altını çizen Başkan Murat Zorluoğlu, “Kavakmeydan deposundan ilave olarak alınacak 50 lt/sn içme suyu Aktoprak deposuna aktarılacak, bu depodan da yapılacak 2 ayrı terfi hattı ile birlikte 20 lt/sn Kireçhane deposuna, 30 lt/sn Karlık deposuna basılacak. Her yaz ayında sorun yaşayan halkımızı inşallah bu sene rahat ettireceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
MUHTAR: HAYALİMİZ GERÇEK OLUYOR
Karlık Mahalle Muhtarı Halim Demircioğlu, “Mahallemize gelecek olan şehir şebeke hattı ve depo inşaatı devam ediyor. Bu bölge için hayalimiz olan bir çalışma. 50 yıldır ne çektiğimizi mahalleliler çok iyi biliyor. Bu hizmetin sağlanmasında katkısı olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na ve TİSKİ Genel Müdürü Sayın Ali Tekataş’a mahallem adına yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

 • 18 İLÇE 707 MAHALLEMİZDE SAHADAYIZ
  Düzköy Fatih Caddesine 350 metre kanalizasyon 300 metre içme suyu hattı. Atatürk Caddesine ise 300 metre içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmasını tamamladık.
 • TONYA ÇAYIRİÇİ'NE 6 BİN METRELİK ANA ŞEBEKE HATTI
  Çayıriçi Mahallesi’nde ana şebeke hattı yapım işimiz devam ediyor. Toplamda 6000 metrelik çalışmamızın 1000 metrelik kısmını tamamlıyoruz.
 • TİSKİ KAÇAK SU DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI
  TİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kaçak su kullanıma yönelik denetimlerini etkin bir şekilde sürdürüyor. Ekipler bu yıl kaçak su kullanan 187 adet adrese 345 bin 805 TL tutarında ceza yazdı     Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde kaçak su kullanım
 • OF-HAYRAT GRUP İÇME SUYU MÜJDESİ
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü sağlıklı içme suyu anlamında yıllardır sorun yaşayan Of-Hayrat Grup İçme Suyu projesini bitirerek hatta suyu verdi   Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü ilçelerin yıllara sair içme suyu problemlerine son vermeye devam ediyor. Bir yandan
 • KALKINMA'YA YENİ HATTIMIZDAN SU VERMEYE BAŞLIYORUZ
  Beşirli ve Meydan bölgesinin ardından Kalkınma’da da abonelerimize yeni hattımızdan su vermeye bugün başlıyoruz. Hayırlı olsun.