Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, “22 Mart Dünya Su Günü” dolayısıyla şehrin farklı noktalarında bir dizi etkinlik düzenledi. Başkan Zorluoğlu da Meydan'da kurulan stantı ziyaret etti
 
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1993 yılında “Dünya Su Günü” olarak ilan edilen 22 Mart tarihi, dünyanın birçok kentinde olduğu gibi Trabzon’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü de bugünün anlam ve önemine binaen şehrin farklı noktalarında bir dizi farkındalık etkinliği düzenledi.
 
OKULLARA HEDİYELER GÖNDERİLDİ
Pandemi nedeniyle oldukça kısıtlı tutulan etkinlikler kapsamında belirlenen okullara çocukları su tasarrufu ve çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla çeşitli materyaller dağıtıldı. TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Görmüş’ün katıldığı programda Derecik İlkokulu, Prof. İhsan Koz İlkokulu ve Hasan Ali Yücel İlkokulu yönetimlerine materyaller teslim edildi. 
 
OKUL MÜDÜRÜ ŞEN: SUYUMUZU KORUYALIM
Teslim töreninde konuşan Prof. İhsan Koz İlkokulu Müdürü Tansu Şen, “22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle TİSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından çocuklarımıza armağan edilmek üzere hazırlanan materyalleri teslim aldık. Hayat kaynağımız olan suyumuzu hep birlikte korumalıyız. Bu anlamlı hediyeleri nedeniyle başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu olmak üzere TİSKİ Genel Müdürümüze ve tüm TİSKİ ailesine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 
 
TEKATAŞ: SU BİLİNCİNİ SAĞLAMALIYIZ
Suyun öneminin her geçen gün daha da arttığına dikkat çeken TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın su tasarrufu konusunda bilinçlenmesini sağlamak adına Büyükşehir Belediye Başkanımız öncülüğünde çeşitli etkinlikler düzenledik. Kuraklığın her geçen gün daha da gündemimize girdiği bir zamanda Trabzon’da bu tür etkinlikleri artırarak, su bilincini sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.     
 
MEYDAN’DA ETKİNLİK ÇADIRI KURULDU
Öte yandan Atatürk Meydanı’nda stant kuran TİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara su ve günün anlamına uygun broşür ve çeşitli materyaller dağıttı.  Etkinliklerle; canlı yaşamı ve doğal dengenin korunması için büyük önem taşıyan su kaynaklarının bilinçli, duyarlı ve akılcı kullanımının gerekliliği konusunda farkındalığı yüksek bir nesil yetiştirmek ve insanları su sevgisi etrafında buluşturmak amaçlandı.
 
BAŞKAN ZORLUOĞLU DA ZİYARET ETTİ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da stantı ziyaret ederek, görevli personele kolaylıklar diledi. Suyun öneminin halka iyi anlatılması gerektiğini ifade eden Başkan Zorluoğlu, yapılan etkinliğin bu manada oldukça önemli olduğunu söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

 • Esiroğlu Arıtma Tesisimiz Su Yönetim Merkezi'ne dönüşüyor
  Yılda toplam 53 milyon m3 içme suyu ürettiğimiz Esiroğlu Arıtma Tesisimiz Su Yönetim Merkezi'ne dönüşüyor. 17 gigawatt elektrik üreterek yıllık 6 milyon TL kaynak sağlayacağımız HES santralimizden merkezimizin tüm ısınma ihtiyacını da karşılayarak yılda 1 milyon TL tasarruf sağlayacak ısı pompalarımızın montajı tamamlandı.
 • BÜYÜKŞEHİR 100 YILLIK SORUNU ÇÖZÜYOR
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Araklı-Sürmene İçme Suyu Paket Arıtma Tesisi inşaatı hızla yükseliyor. Temmuz ayında hizmete sunulacak tesisle birlikte 2 ilçenin 100 yıllık su ihtiyacı giderilecek    Trabzon Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu Trabzon İçmesuyu ve
 • BAŞKAN ZORLUOĞLU’NDAN RAMAZAN AYI MESAJI
    Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, on bir ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İslam alemi tarafından büyük özlemle beklenen Ramazan ayının tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Başkan Zorluoğlu, hemşehrilerinin mübarek ayını tebrik etti.    ORUÇ
 • VAKFIKEBİR'İMİZE HAYIRLI OLSUN
  Vakfıkebir / Kemaliye Mahallesi 14 Şubat Kurtuluş Caddesi  İlçemizin ana arterlerinden biri olan caddede, her hafta arıza veren 324 metrelik asbest boru hattını polietilen borularla tamamen değiştirdik. İş kapsamında 100 abonenin içme suyu şube yolu ve 48 kanalizasyon şube yolu yenilenmiştir.   Yolun üst kaplamasının tamamlanmasının ardından 9 adet m
 • FİKRİNİ SÖYLE ŞEHRİNE YÖN VER
    Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını şekillendirecek olan ‘Ulaşım Master Planı’ için anket çalışması düzenliyor. ‘Fikrini Söyle, Şehrine Yön Ver’ sloganıyla gerçekleştirilecek anket çalışmasında vatandaşlarla yüz yüze görüşülerek fikirleri değerlendirilecek.  
Tüm Hakları Saklıdır 2021© Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.