Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Karlık Mahallesi Muhtarı Halim Demirci’yi makamında ağırladı. Karakaya Grubu İlave İçme Suyu Hattı Projesi’nin tamamlanması nedeniyle Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ziyareti gerçekleştiren Muhtar Demirci, “Başkanımız 32 mahalleye adını altın harflerle yazdırdı” dedi.
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, göreve geldiği günden itibaren program dahilinde başlattığı muhtarlar toplantılarına ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Of ve Araklı ilçesinin muhtarlarını kabul eden Başkan Zorluoğlu, bugün de çeşitli mahallerin muhtarları ile görüşme gerçekleştirdi. Mahallerin sorunlarını birinci ağızdan dinleyen Zorluoğlu, sorunların çözümü için gerekli talimatları anında ilgili daire amirlerine iletti.
 
KARAKAYA GRUBU’NA HAYAT VERDİ
Bugün gerçekleştirilen ziyarete sorunlar değil, tarihi bir sorunun çözümü nedeniyle duyulan mutluluk damgasını vurdu. Karlık Muhtarı Halim Demirci, 50 yıllık içme suyu sorununa son veren Karakaya Grubu İlave İçme Suyu Hattı Projesi nedeniyle Başkan Murat Zorluoğlu’na övgü dolu sözlerle teşekkür etti. Muhtar Demirci, yıllardır özellikle nüfusun arttığı yaz aylarında ciddi şekilde su sıkıntısının yaşandığı Karakaya Grubu’na Başkan Zorluoğlu’nun adeta hayat verdiğini söyledi.
 
SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDEYİZ
Karlık Mahallesi Muhtarı Halim Demirci ziyaret sırasında şu ifadeleri kullandı; “Murat Başkanımız ile göreve geldiğinden beri sürekli iletişim halindeyiz. Gerek Başkanımız gerekse de TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’a sorunumuzu aktardığımızdan beri yetkililer gece gündüz demeden sorun mahalline ziyaret gerçekleştirdiler. Sorunu tespit edip acilen yatırım programına aldılar. İhalesi 2020 Haziran ayında ihalesi yapıldı. Ve gelinen süreçte bu büyük proje tamamlanarak hayata geçirildi.”
 
NE KADAR DUA ETSEK AZ
“Bu proje 15 mahalleyi bizzat (Karlık, Kireçhane, Yeşilova (Karşıyaka), Yeniköy, Uğurlu, Akkaya, Tosköy, Gölçayır, Kutlugün, Gözalan, Düzyurt, Aktoprak, Karakaya, Subaşı, Gözalan), toplamda 32 mahalleyi ise dolaylı yoldan etkileyen bir iş. Tüm bu mahallelerin 50 yıllık sorunu çözülmüş oldu. Ne kadar dua etsek azdır. Tarihi sorunumuzun çözülmesinde emeği olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu, Ali Tekataş ve Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Mazlum olmak üzere tüm TİSKİ yetkililerine teşekkür ediyorum.”
 
ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRDI
“Bizlere her zaman değer veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımıza mahallem ve projenin kapsadığı 32 mahalle adına canıgönülden teşekkür ediyorum. Bize yapılan bu iyiliği asla unutmayacağız. Bize bu işi bu zamana kadar kimse yapmadı, yapmazdı. Murat Zorluoğlu Başkanımız bu proje ile adını Karakaya Grubu’na altın harflerle kazımıştır. Kendisine bir kez daha şükranlarımızı sunarken, temiz ve kesintisiz suyun mahallelerimize hayırlı olmasını diliyorum”
 
2300 METRE YENİ HAT YAPILDI
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada Karakaya Grubu İlave İçme Suyu Hattı Projesi’nin kapsamı ile ilgili de bilgi verildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi. “İş kapsamında, 2300 metrelik yeni içme suyu hattı imalatı gerçekleştirilirken, Karlık mevkiinde 2000 m³ kapasiteli içme suyu deposu, 1 adet terfi merkezi, isale hattı ve maslakların imalatları da tamamlandı. Kavakmeydan deposu ile Aktoprak deposu arasında olan tüm terfi hatları da iş kapsamında rehabilite edildi. Kireçhane ve Karlık depolarının terfi hatları ile beslenmesi sonucunda, bölgede yoğun şekilde su sıkıntısı yaşayan mahallelerin içme suyu ihtiyaçları daha sağlıklı şekilde karşılanabilecek.”
 
ŞEHİR ŞEBEKESİ DE BESLENEBİLECEK
“Kavakmeydan deposundan ilave olarak alınan 50 litre/saniye içme suyu Aktoprak deposuna aktarılacak, bu depodan da yapılacak 2 ayrı terfi hattı ile birlikte 20 litre/saniyesinin Kireçhane deposuna, 30 litre/saniyesinin de Karlık deposuna basılması mümkün olabilecek. Bu çalışma ile birlikte yapımı planlanan Karakaya Barajı Projesi tamamlandığında da geri dönüşlü cazibeli olarak bu gruptan su alan mahallelerden şehir şebekesine su verilmesi mümkün hale gelecek.”


TARİH: 21.01.2022

FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

 • ARAKLI VE SÜRMENE'NİN ASIRLIK RÜYASI GERÇEK OLDU
  Araklı ve Sürmene ilçelerine bağlı toplam 27 mahalleye daha sağlıklı ve temiz içme suyu sağlayacak olan paket arıtma tesisi ve HES hizmete alındı   Trabzon Büyükşehir Belediyesi, dev bir eseri daha şehre kazandırdı. TİSKİ Genel Müdürlüğü ve İLBANK A.Ş. iş birliğinde yapımı tamamlanan Araklı Sürmene Paket İçme Suyu Arıtma Tes
 • BAŞKAN ZORLUOĞLU RAMAZAN BAYRAMI’NI TEBRİK ETTİ
  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm hemşehrilerinin ve İslam âleminin bayramını tebrik etti.   Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha nihayete
 • BAŞKAN ZORLUOĞLU’NDAN KADİR GECESİ MESAJI
  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zorluoğlu, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diledi.   Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı; “On bi
 • BULANIKLIK NEDENİYLE ARITMA TESİSLERİ SAĞLIKLI ÇALIŞTIRILAMIYOR
  KAMUOYUNA DUYURU   Mart ayı içerisinde il genelinde yağan yoğun karın sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyretmesine bağlı olarak hızla erimesi sağlıklı içme suyu teminini zorlaştırmaktadır. İçme suyu kaynağındaki suyun arıtılabilir seviyenin çok üstünde bir bulanıklığa sahip olması nedeniyle arıtma tesislerimiz tam ka
 • KAMUOYUNA DUYURU
  Bir haftadır ilimizde devam eden mevsim normallerinin çok üstündeki sıcaklıklar nedeniyle hızlı bir kar erimesi gerçekleşmiş olup, buna dayalı su bulanıklıkları had safhaya ulaşmıştır. Bu nedenle bazı arıtma tesislerimiz devredışı kalmıştır. Arsin ve Yomra ilçemizde de bulanıklığa bağlı ortaya çıkan sorunlar nedeniyle su kesintileri yaşanabilmektedir.