Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ), şehrin her noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, önemli projeleri kararlılıkla hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ), ilçelerde önemli projeleri bir bir hayata geçiriyor. Projelerle Trabzon’un daha sağlıklı bir altyapıya sahip olacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “IPA kapsamındaki içme suyu projemizde son aşamadayız. Yapımcı firmayla birlikte görüşmemiz sonrasında 10 km hat ile 4 bin abone bağlantısı yapılması ile firmayla olan işimiz tamamlanmış olacak. Kalan kısımlarla ilgili olarak da çalışmalarımız devam edecek. Hibe kısmında kalan bir ödeneğimiz var. Onun için ayrı bir ihale işlemi tesis edeceğiz. Kalan işlerimizi o ihale kapsamında yapacağız” dedi. 
 
YATIRIMLAR SON AŞAMADA
Başkan Genç, önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, “Of ilçemizde, 37 milyon TL’lik projemiz olan Of İçme Suyu ve İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni tamamlıyoruz. Yine Arsin İçme Suyu Arıtma Tesisi 115 milyon TL’lik bir yatırım. İşin sonuna yaklaştık. Şalpazarı-Beşikdüzü Grup İçme Suyu Projemizde de işin sonuna geldik. 7-8 milyon TL’lik ek bir ödenekle bu projemizi de hayata geçireceğiz. Yine Tonya-Vakfıkebir Ana İsale Hattı ve İçme Suyu Arıtma Tesisi işimizde de 20 milyon TL gibi bir ödeneğe ihtiyacımız var. Gerekli ödeneği temin ettikten sonra bu tesisimizi de devreye alacağız” ifadelerini kullandı.
 
İÇME SUYUNA BÜYÜK ÖNEM
Trabzon’un her noktasına hizmet getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Genç, “Akçaabat Kayalar Kollektör Hattı yapım işinde işin yarısını tamamladık. DSİ ile entegre bir şekilde bu çalışmamızı da süratle tamamlayacağız. Akçaabat Söğütlü-Yıldızlı Atıksu Terfili ve Cazibeli Hatlar İnşaatı yapım işinde de yüzde 65 seviyelerindeyiz. Yaklaşık 20 milyon TL’lik ek bir ödenekle bu işimizi bitireceğiz. Ortaköy Grup İçme Suyu Şebeke İnşaatı işimizin henüz yarısındayız. Muhtelif Hacimlerde İçme Suyu Depoları yapım işi ve Muhtelif İçme Suyu Depoları işlerimizde sonuna geldik” şeklinde konuştu.


TARİH: 5.06.2024

FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

 • İÇME SUYU ALTYAPI ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI
  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Su Temin Projesi kapsamında MAZ İnşaat tarafından bir süredir durdurulan çalışmaların yeniden başladığını söyledi. 4 bin adet abone bağlantısı gerçekleştirilecek olan projeyle ilgili Başkan Genç, “Halkımızın daha iyi bir su hizmetine erişmesi sağlanırken, şehrimizin de altyapısı g&uu
 • TİSKİ’DE MİLYONLUK PROJELER TAMAMLANIYOR
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ), şehrin her noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, önemli projeleri kararlılıkla hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.   Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyo
 • TİSKİ’DE MADDELER OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü 2024 Yılı 1. Olağan Genel Kurulu, Başkan Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirilen son oturumla tamamlandı.   Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü 2024 Yılı 1. Olağan Genel Kurulu tamamlandı.
 • TİSKİ GENEL KURULU TAMAMLANDI
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü 2023 yılı 2. Olağan Genel Kurulu Başkan Vekili Atilla Ataman başkanlığında gerçekleştirilen son oturumla tamamlandı    Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü 2023 yılı 2. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis T
 • TİSKİ GENEL KURULU BAŞLADI
  TİSKİ 2023 yılı 2. Olağan Genel Kurulu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman başkanlığında gerçekleştirildi   Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) 2023 yılı 2. Olağan Genel Kurulu ilk oturumu, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman başkanlığında gerçekleştirildi.