Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sabah saatlerinde düzenlenen mazbata töreninin ardından, büyükşehir belediye başkanlığı makamında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle resmen ve fiilen görevine başladı.
 
Belediye binası girişinde personeli ve çok sayıda hemşehrisiyle selamlaşan Başkan Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu ile beraberindekiler, selamlaşma sonrası eski başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından başkanlık makamında karşılandı.

Eski Başkan Gümrükçüoğlu’na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Başkan Zorluoğlu, “Bugün benim için, şehrimiz için özel bir gün. Mübarek de bir gün. Cuma günü bismillah diyoruz ve söz verdiğimiz gibi süratle hem yeni yönetim anlayışımızı hem de projelerimizi hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Seçimler tamamlandı, neticeleri itibariyle şehrimize, milletimize hayırlı olsun. İlimizden seçilen belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı yürekten tebrik ediyor hepsine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Çok güzel ve başarılı bir kampanya dönemi geçirdiklerini anlatan Zorluoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, seçim kampanya dönemine kendisine destek veren bakanlara, milletvekillerine, AK Parti il teşkilatına, ilçe teşkilatlarına, gençlik ve kadın kollarına, MHP il ve ilçe yönetimlerine, teveccühleriyle kendisini Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı seçen hemşehrilerine teşekkür etti.

TRABZONSPOR’A DESTEK ÇAĞRISI
 
Devir teslim töreni sonunda, göreve gelir gelmez başlattığı yeni kampanya hakkında da bilgilendirmede bulunan Başkan Zorluoğlu şunları söyledi:
 
“Malumunuz bizim geleneğimizde var. Yeni göreve başlayan idarecilere insanlar gelirken hediye, çiçek, çikolata getiriyorlar. Bu güzel bir gelenek. Hediyeleşmek karşılıklı olursa daha da güzel oluyor. Buradan bu seferlik farklı bir kampanyamızı kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Biz diyoruz ki ‘Tebrikleriniz Trabzonspor’umuza desteğe dönüşsün’. Ziyaretçilerimden istirham ediyorum; çiçek, çikolata benzeri hediyeler getirmek yerine sosyal medya hesabımdan da paylaştığım Trabzonspor’umuzun hesabına gönüllerinden geçen bir meblağı bağış olarak yatırırlarsa beni ve eminim ki; şehri çok daha mutlu ederler. Dekontu ile ziyaretime gelen değerli hemşehrilerimle de fotoğraf çektirip sosyal medya hesabımdan yayınlayacağımı da ilan ediyorum”

Trabzon'a Büyükşehir Belediye Başkanı olmaktan onur duyduğunu da vurgulayan Zorluoğlu, kampanyanın ilk göstergesi olarak da eski başkan Gümrükçüoğlu’na çiçek yerine Trabzonspor hesabına yatırdığı bir miktar paranın dekontunu takdim etti.

Belediye başkanlığı devir teslim törenine; AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu, AK Parti İl Başkan Vekili Hasan Dilekoğlu ilçe belediye başkanları ve AK Parti il yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

 • TİSKİ'DEN ATIK YAĞ DENETİMİ
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, il genelindeki cafe, restoran, yemek üretim  yerleri, oteller, okullar, yurtlar ve hastaneler vb. yerlerde atık yağ denetimi yapıyor   İçme suyu ve altyapı yatırımlarıyla, ‘Yaşanabilir Trabzon’ hedefinde önemli projelere imza atmaya hazırlanan Trabzon Büy&
 • TİSKİ SU KAYNAKLARINI BUZDAN TEMİZLİYOR
  Trabzon geneline kesintisiz su hizmeti sunmak adına çalışmalarını aralıksız sürdüren TİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların sorunlarına çözüm getiriyor.   Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü, özellikle yüksek ve kırsal mahallelerde k
 • HASTALARIN İMDADINA BÜYÜKŞEHİR YETİŞİYOR
  Kar/buz mücadelesi çalışmalarına il genelinde ara vermeden devam eden Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, mahsur kalan vatandaşlarla hastanaye ulaşması gereken hastaların imdadına yetişiyor. İki gün içinde 15 hasta ve mahsur kalan vatandaş, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kurtarılatak hastaneye ulaştırıldı. Şalpazarı il&cce
 • BÜYÜKŞEHİR KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirdiği kar temizleme çalışmalarını, kesintisiz olarak sürdürüyor.    7 Şubat Cuma gecesi başlayan ve dün (8 Şubat Cumartesi) şiddetini artırarak devam ettiren kar yağışı neticesinde bugün (9 Şubat Pazar) saat 10.00 itibarıyla yaklaşık 500 mahal
 • YAĞMURSUYU HAT VE MENFEZLERİ TEMİZLENİYOR
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü, yağmursuyu drenaj hatlarında başlattığı bakım ve temizlik çalışmalarına son sürat devam ediyor.    Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü, süregelen zaman içerisinde farklı
Tüm Hakları Saklıdır 2020© Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.