TİSKİ’nin, geçtiğimiz aylarda devreye aldığı Hizmet Takip Sistemi'nin (HTS) devamında Kartlı Araç Takip Sistemini de devreye aldı. 
 
Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz çalışmaların anlık takibinin sağlanması adına hayata geçirdiğimiz Hizmet Takip Sistemi’nin (HTS) ilk ayağı olan 185 Arıza İhbar Modülü'nün ardından bir yeniliğe daha imza attık. TİSKİ bünyesindeki araçlarımızda "Kartlı Araç Takip Sistemi" faaliyete girdi. 
 
Sistem sayesinde; personellerin işe giriş/çıkış kart okuyuculu araç takip sistemiyle geçmiş tarihlerde ve anlık aracın hangi sürücü tarafından kullanıldığı gerçek zamanlı kayıt edilecek. Böylece aşırı hız ihlali, aşırı rölanti süresi ihlali, ani hızlanma, ani yavaşlama, sürücü bazlı katedilen yol veya çalışma süresi gibi bilgilere anında ulaşılabilecek. 
 
İşyerine giriş çıkışta kullanılan kartlar araç takip cihazı entegre kart okuyucu ile entegre edilmesi durumunda, personel devam kontrol sistemi ile araçlardaki personellerin bilgileri bir sistemde toplanabilecek, böylece personellerin hem işyerinde hem de araçta geçirdiği süreler, işe başlangıç ve iş bitişleri hesaplama doğruluk payı artırılabilecektir. Araçlara ekstra yerleştirdiğimiz sesli uyarı cihazları kart okutmayan sürücüyü sesli uyarı tonuyla uyarmaktadır.
 
Sesli uyarı cihazları, aynı zamanda aşırı hız limitleri girdiğimiz araçlarda (Örneğin 100 km hızı 20 sn'den uzun süre aşarsa vb) aşım durumunda devreye sokabileceğimiz şekilde programlayabilmekteyiz. Kartlı sistem kullanılan araçlarda sürücüler takibi her bindiklerinde hatırladığından, bu araçlar daha kontrollü kullanılmaktadır.
 
Motor blokajı entegre araçlarda kart okutulmadan araç çalışmayacak. Motor blokaj entegre kartlı araçlarda istenilen sürücüler haricinde aracın çalışması engellenecek. Harici sürücü kartını okutsa dahi araç çalışmayacaktır. Sistem sayesinde Güvenli Sürüş - Ekonomik Sürüş - Genel puan skorları oluşmakta, sürücüler başarılı kullanımlara göre sıralanmakta, sürücü alışkanlıkları listelenmektedir. (Örnek: Fatih sürekli sert frenden dolayı güvenli sürüş puanı 2/10, Mehmet .. aşırı hızdan 3/10 ve alt kırılımları şeklinde.
 
Anlaşmalı istasyonlardaki taşıt tanıma sistemi ile entegrasyonumuz sayesinde yakıt alınan istasyonlardan alınan yakıt miktarları otomatik olarak her gece 24.00'da sistemde görülebilecek. Anlaşmalı olmayan firmalarda manuel yükleme seçeneği de aktif. Böylece alınan yakıt katedilen yol vb. otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Ayrıca mesai içi ve mesai saatleri dışı çalışma süre ve km. bilgilerine ulaşılabilecektir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

DOKÜMANLAR

DİĞER HABERLER

 • TİSKİ GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ) alt ve üst yapıda hayata geçirdiği yatırımlarla Trabzon genelinde yaşanan içme suyu ve kanalizasyon sorununa kalıcı çözümler üretiyor. 2019 yılında da sorumluluk alanında birçok yenilik ve projeyi hayata geçiren TİSKİ Gen
 • DİKKAT! YANLIŞ EVRAK UYARISI
  Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kuruluş olan Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü, Trabzon Su ve Kanalizasyon İdaresi Personel Anonim Şirketi (TRABSU) personel alım ilanına yoğun başvuru devam ediyor. Adayların başvurularını sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için, ilgili internet sitelerinde yer alan, persone
 • VAKFIKEBİR HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAK
  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Bulduğu her fırsatta ilçelere ziyarette bulunan Başkan Zorluoğlu, son olarak Vakfıkebir’e giderek sorunları yerinde inceledi. Başkan Zorluoğlu’nun Vakfıkebir ziyaretinde Genel Sekreter Vekili Süleyman Gün, Genel Sekreter Yardımcısı Gürcan Başar,
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN EMEKLİ PERSONELE ‘VEFA’ YEMEĞİ
  Trabzon Büyükşehir Belediyesinde görev yapan ve 2019 yılı içerisinde emekliye ayrılan 61 personel için ‘vefa’ yemeği düzenlendi. EYOF Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Genel Sekreter Ahmet Adanur, Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Yanık ve Süleyman Gün ile TİSKİ Genel
Tüm Hakları Saklıdır 2020© Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.